Rezervační systém jako nástroj marketingu

šipka

www.UniBook.cz


Ne každý, kdo uvažuje o rezervačním systému nebo oddaluje jeho nasazení si dokáže představit jeho široké možnosti.
šipka Tyto možnosti nenabízí však většina systémů. Vetšinou vidíme jen možnost rezervace, zaměřené jen na daný úkon. Nalézt bez větší logiky prázdný volný termín na přesné datum a čas.

šipka Jen málo systémů je opravdu sofistikovaných, které umí nabídnout i něco navíc.
Jako nadstavbu je možné považovat například možnost v čase, kdy je místo obsazené, ale není využito díky technologické pauze, rezervovat jiného zákazníka právě v této pauze.
Dojde tak k maximálnímu využití kapacity volného místa. Jedná se většinou o služby jako kadeřnictví, masáže, lékaři a jiné služby stejného charakteru.

šipka Další specifickou vlastností, kterou nabízí jen málo systémů, je možnost upravit vzhled pomocí palety barev jak u pozadí,
tak u tlačítek nebo barevné ladění e-mailového obsahu jako upozornění.

šipka Další vlastností, kterou by měl rezervační systém mít, je možnost najednou hromadně oslovit zákazníky.

A to buď, kteří se již registrovali v systému při rezervaci nebo jen provedli jedinou rezervaci.
Na všechny získané adresy je možné rozesílat buď pravidelně nebo jen jednorázově, časově omezenou mimořádnou nabídku, termín dovolené nebo jiná upřesnění a oznámení týkající se rezervací.

šipka Další vlastností, kterou by neměl postrádat, je aktivní přístup k dalším rezervacím s pravidelným intervalem např. kadeřník 1 měsíc a emailem zákazníka upozornit, pokud ještě nemá rezervaci,
že by si ji mohl ihned provést, aby nebyl termín později obsazen. Věříme, že to zákazníci jistě ocení.

šipkaTaké automatické upozorňování pomocí SMS 1 hodinu nebo 1 den před termínem rezervace a nastavení jestli je možné rezervaci zrušit či nikoliv nebo kolik minut či hodin předem.

Každý takový systém by měl mít i možnost volby jestli rezervace platí ihned nebo po zaplacení nebo až po schválení patřičnou osobou, která je upozorněna emailem.
Dále by měl obsahovat možnost zaplacení voucheru. Jeho zaslání v dárkové úpravě emailem.
Následně musí být možnost v platební operaci tento voucher uplatnit.

šipka Možnost využití permanentek... a to s možností odečítání částek osobního konta nebo jen možnost rezervace, když je zaplacen jako paušál na určité období. Platební možnost přes platební brány ApplePay,GoolePay a Visa/Master Card.

šipka Jedním z rezervačních systému, který nabízí všechny tyto služby je právě www.UniBook.cz Po registraci je Vám ihned automaticky vytvořen účet a můžete začít ihned definovat volné termíny k rezervaci.

 • šipka 1.Zároveň nejdříve musíte nastavit několik údajů, jak se bude systém jmenovat a kolik bude mít subjektů nebo objektů. Subjektem se rozumí např. sály k pronájmu, jednotlivý kadeřníci, trenéři, bowlingové dráhy a pod.

 • šipka 2.Dále se v číselníku rezervací nastaví druhy rezervací s časovým rozpětím. Časové rozpětí je dáno počtem slotů. Slot je nejmenší časový úsek který je možné rezervovat. A tím se tento rezervační systém zásadně liší od ostatních. Tím vyniká svojí variabilitou. Právě ve volných slotech je možné provádět další rezervace, které se do mezery vejdou.

  šipkaNapř. typ rezervace č.1 má definici 110011.Při definici slotu 15 minut je to rozpětí (15min+15min+15volno+15volno+15min+15min)=90 min. Tedy celkem 90 minut a po 30 minutách je 30 minut volno. Potom když založíme do číselníku další typ rezervace např.

  šipkatyp rezervace č.2 s definicí 11 což znamená (15min+15min) tedy délka 30 minut. Systém automaticky umožní provést zákazníkovy tuto rezervaci do prázdné mezery v rezervaci typu č.1.

 • šipka 3. Dále je zpotřebí nagenerovat právě volné sloty pro rezervace.V generování volíme na datum Od-Do a čas Od-Do. Pokud je polední pauza musí se nejrpve nagenerovat od 8:00 do 11:00 . A potom samostatně na 13:00 do 18:00.

šipka Stačí jen tyto 3 kroky a je vše nastavené pro rezervace zákazníků na volné termíny(sloty).

šipkaDalší možnou úrovní nastavení je volba jestli bude systém otevřený nebo uzavřený. Uzavřený systém znamená možnost registrace a zobrazení volných termínů jen po předchozí registraci nebo otevřený s možností zobrazení termínů a registrace pro kohokoliv bez omezení a možností teprve následné volitelné registrace. S tím souvisí i možnost nastavení viditelnosti míry obsazenosti či jen prázdné termíny.

šipkaDále volba jestli rezervaci okamžitě evidovat jako platnou i bez potvrzení e-mailem. Přičemž potvrzení e-mailem slouží k ověření uvedené e-mailové adresy. Tím je zabráněno škodlivým útokům roboty. Nebo rezervaci schvalovat teprve s časovou prodlevou , která slouží pro vyhodnocení platnosti rezervace.

a jdeme na to >>

Zdarma

 • 1 měsíc na vyzkoušení

CENA

 • Stanovena podle množství rezervací za měsíc
 • 350,-Kč do 100 rezervací za měsíc
  490,-Kč do 500 rezervací za měsíc
  690,-Kč nad 500 rezervací za měsíc
  990,-Kč nad 1000 rezervací za měsíc
GPwebpay Visa Visa Electron Mastercard Maestro Google Pay PayPal